kapsułki w pudełku z bezpieczną nakrętką 2

Kapsułki żelatynowe Amapack w podaniu dopochwowym- wyniki badań

Kapsułki żelatynowe. O kapsułkach żelatynowych na naszych szkoleniach mówimy często.  Dzisiaj pochwalimy się wynikami przeprowadzonych niedawno badań, przypominając tylko, że kapsułki Amapack wytwarzane są wg standardów GMP z certyfikowanej, zgodnej z Farmakopeą Europejską żelatyny. Nie posiadają w składzie szkodliwego dwutlenku tytanu.

W związku ze sporą ilością pytań o kapsułki żelatynowe Amapack w podaniu dopochwowym, nasza firma wykonała w Zakładzie Farmacji Aptecznej, Katedrze Farmacji Stosowanej UM w Łodzi, badanie rozpadu kapsułek żelatynowych przezroczystych Amapack w stymulowanych warunkach  płynów ustrojowych pochwy. Poniżej przedstawiamy opis badania, który można pobrać w załączniku. Co najważniejsze: kapsułki żelatynowe Amapack spełniają wymagania monografii FP i mogą być stosowane do wykonywania globulek dopochwowych!

Kapsułki żelatynowe

Badanie czasu rozpadu kapsułek żelatynowych twardych firmy AMAPACK w symulowanych warunkach płynów ustrojowych pochwy.

Badanie rozpadu służy do określenia, czy kapsułki żelatynowe rozpadają się w podanym czasie, po umieszczeniu w płynie, w warunkach opisanych przez FP XII. 

Badanie czasu rozpadu kapsułek żelatynowych twardych przeprowadzono zgodnie z wymogami FP XII. Postępowano tak jak dla tabletek dopochwowych. Aparat opisany w FP XII umieszczono w zlewce, napełnionej płynem imitującym środowisko pochwy o  temperaturze 36º C – 37º C do poziomu nieco poniżej górnego perforowanego krążka. Używając pipety dodano płynu o  temperaturze 36º C – 37º C do poziomu, który zapewnia pokrycie perforacji górnego krążka cienką warstwą. Badanie wykonano dla 3 kapsułek twardych nr „3” i  trzech kapsułek twardych nr „0”. Każdą kapsułkę umieszczono  na górnym krążku aparatu. Utrzymanie odpowiednich warunków wilgotności umożliwiła szklana płytka, przykrywająca górę aparatu. Oceniono stan kapsułek twardych po czasie podanym w monografii. Kapsułki spełniają wymagania, ponieważ po 30 minutach nastąpiło pęknięcie żelatynowej osłonki, które pozwoli na uwolnienie zawartości.

Badanie czasu rozpadu kapsułek twardych żelatynowych firmy AMAPACK

Kapsułki żelatynowe

Kapsułki żelatynowe przezroczyste pakowane po 500 sztuk

https://amapack.pl/produkt/kapsulki/

lub

kapsułki Amapack w pojemniku z bezpieczną nakrętką

https://amapack.pl/produkt/kapsulki-w-pojemniku-z-biala-bezpieczna-nakretka-20-szt-rozmiar-3/

możesz zamówić w naszym sklepie na www.amapack.pl

Zobacz również: